Hírek
2018. Február 04. 08:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Négyéves mélypontján van a használt lakások drágulási üteme
Balog László elemző szerint 2014 év vége óta nem volt olyan alacsony a használt lakások árának drágulási üteme, mint tavaly a harmadik negyedévben.
Az ingatlan.com szakértője az M1 aktuális csatorna szombati műsorában azt mondta, a KSH adatai szerint 8,2 százalékos volt az áremelkedés 2017 harmadik negyedévében, ez is azt jelzi, hogy a piac már nem bírja tartani a lépést a mostani árakkal, a használt lakások is nagyon drágák, emiatt pedig az emberek meggondolják, hogy érdemes-e használtat venni.
Az új lakások ára a használtakénál nagyobb mértékben, 12 százalékos ütemben drágultak főleg azért, mert a munkaerőhiány és a dráguló alapanyagok miatt egyre többe kerül új lakásokat építeni.
Elmondta még, hogy átrendeződés tapasztalható az adásvételekben: Budapesten már kisebb arányú a növekedés, a húzóerő most a vidéki nagyobb városokban van, ahol jelentős beruházásokkal új munkahelyek hoztak létre.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 31. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Gajdos László: érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén a takarékossági felhívás nyomán
Érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén, ezen belül is Pismány városrészben az önkéntes víztakarékosságra felszólító felhívás nyomán, ugyanakkor továbbra is érvényben marad a harmadfokú vízhasználati korlátozás
2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten
Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.
2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld
Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak
A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.

