Hírek
2017. Szeptember 20. 11:57, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Négyszáz lőszerrel és fegyverrel próbált meg az országba jönni egy olasz férfi

Egy maroklőfegyvert és mintegy négyszáz lőszert találtak egy olasz férfinál a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei a beregsurányi magyar-ukrán határállomáson
- közölte a NAV Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Adó- és Vámigazgatóságának sajtóreferense szerdán az MTI-vel. Magyar Norbert elmondta, a lövedékek és a négy milliméteres forgótáras fegyver az ellenőrzés során, a férfi úti holmijából került elő.
A sajtóreferens megjegyezte, a lőfegyver birtoklása Olaszországban és Magyarországon is engedélyhez kötött. Ennek ellenére a férfit meglepte, amikor a pénzügyőrök a papírok után érdeklődtek, állítása szerint Ukrajnában biztosították arról, hogy semmilyen engedélyre nem lesz szüksége.
A pénzügyőrök a fegyvert a lőszerekkel együtt lefoglalták, nyilvántartásba vették, és a férfival együtt átadták a rendőrségnek - tette hozzá Magyar Norbert.
Fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 04. 07:54, hétfő | Belföld
Zömében napos és egyre melegebb idő várható a héten
A hét elején még több helyen lehet felhős az idő, később aztán napos és egyre melegebb időre számíthatunk - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2025. Augusztus 04. 07:53, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország legnagyobb autógyárát hozza létre a Mercedes
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj helyszínén bejelentette: Magyarország legnagyobb autógyárát hozza létre a Mercedes.
2025. Augusztus 03. 08:56, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: nem vállalom azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért
Azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért, nem szeretném vállalni, és nem is fogom – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Esztergomban az MCC Feszten.
2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld
Duna House: az Otthon Start program megmozgatja az ingatlan- és hitelpiacot is
A nyári hónapokra jellemző, visszafogottabb aktivitással telt a július a hazai ingatlanpiacon, az Otthon Start program hatása viszont gyorsan meglátszott az érdeklődések növekedésében - közölte a Duna House pénteken.