Hírek
2012. Január 17. 14:29, kedd |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Nemsokára ellepik Budapestet a galambok
Harminchat év után ismét nemzetközi kiállítást rendez a Magyar Postagalamb Szövetség, amely idén ünnepli megalakulásának 130. évfordulóját.
Az I. Kontinentális Postagalamb Kiállításnak január 26. és 29. között a budapesti Syma Sport- és Rendezvénycsarnok ad otthont. A rendezvényre Európa valamennyi országa, sőt ázsiai postagalambász közösségek is jelezték részvételüket, amelyek több mint 1200 postagalambot állítanak ki a Nemzetközi Galambász Szövetséggel (FCI) együttműködve – közölte a Magyar Postagalamb Szövetség az MTI-vel.
A tavalyi év nyertes egyedeit is megtekinthetik az érdeklődők.
A rendezvényen a gyermekek számára is kínálnak programokat. A Magyar Posta mese standja gyerekfoglalkozásokkal, az Országos Galamb- és Kisállattenyésztők Szövetsége pedig fácángörény-, díszbaromfi-, nyúl- és még számos kisállat-bemutatóval várja a családokat.
A mai modern postagalamb-tenyésztés Belgiumban kezdődött a 19. század elején. Magyarországon az első hazai önálló egyesület 1882-ben alakult meg. A Magyar Sport Almanach 1904. évi kiadása 71 budapesti, sporttevékenységgel foglalkozó egyesületet sorol fel. 1937-ben Brüsszelben megalakult a Nemzetközi Postagalamb Szövetség, amely Magyarországot azonnal felvette tagjai közé.
1975 februárjában Budapesten Postagalamb Olimpiát rendeztek.
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 18. 13:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: amíg Pócs János a megújult Fidesz arca, addig könnyű dolgunk lesz
2026. Június 18. 12:00, csütörtök | Belföld
OGY - Országos rendőr-főkapitány-jelölt: emberközpontú és eredménycentrikus rendőrség kialakítása szükséges
2026. Június 18. 12:00, csütörtök | Belföld
Becsei András: szakmai javaslatokat készít a bankszövetség a kamatsop jövőjéről
2026. Június 18. 11:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a cél nem változott, Brüsszelt meg kell reformálni
A Fidesz külpolitikája továbbra is elkötelezett támogatója marad a patrióta európai mozgalomnak és nem változott a cél: Brüsszelt meg kell reformálni

