Hírek
2022. Április 05. 13:05, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Nemzetközi megfigyelő: gördülékeny volt a szavazás

A vasárnapi magyar országgyűlési választás és népszavazás gördülékenyen, hatékonyan zajlott - jelentette ki Russell Nobile, a Judicial Watch nevű amerikai konzervatív szervezet képviselője kedden Budapesten.
Angol nyelvű sajtótájékoztatóján az ügyvéd azt mondta, hogy általánosságban semmiféle problémát nem találtak.
Russell Nobile úgy vélekedett, hogy Magyarországon a voksolást jobban szervezték meg, mint ahogyan az Egyesült Államok bizonyos részein szokták.
Kiemelte, hogy a különböző pártok képviselői együttműködtek a szavazóhelyiségekben.
Tapasztalataik szerint - mondta Russell Nobile - a választóknak keveset kellett várakozniuk.
Hangsúlyozta, hogy a pártok politikájával, helyzetével, médiajelenlétével nem foglalkoztak.
Ugyanazt a módszertant alkalmazták, amelyet az Egyesült Államokban is szoktak - közölte Russell Nobile. Hozzátette: őket alapvetően az érdekli, hogy ha valaki szeretne szavazni, és ennek érdekében megjelenik, akkor le tudja-e adni a voksát, valamint milyen körülmények között történik ez.
Közölte: a választás eredménye egyáltalán nem foglalkoztatja őket. Úgy fogalmazott: a feladatuk az, hogy megvizsgálják, tiszta-e a konyha, azt azonban nem nézik, hogy az emberek mit rendelnek.
Russell Nobile azt mondta, hogy a Judicial Watch alapvetően az átláthatóság és a jogállamiság védelmére összpontosít az Egyesült Államokban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja
Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.
2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld
Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat
Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet
2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld
Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány
Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni
2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt
Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta