Városlista
2026. március 19, csütörtök - József

Hírek

2018. Július 26. 07:16, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - MTI Fotó: Balogh Zoltán

Nőtt a felsőoktatásba jelentkezők száma

Nőtt a felsőoktatásba jelentkezők száma

Nőtt a felsőoktatásba jelentkezők száma tavalyhoz képest - mondta el az Oktatási Hivatal felsőoktatási elnökhelyettese szerda este az M1 aktuális csatornán.

Stéger Csilla közölte, demográfiai okokból csökken az érettségizők száma, de a felsőoktatásba jelentkezők száma nem.

Idén mintegy 108 ezren jelentkeztek valamelyik felsőoktatási intézménybe.

Stéger Csilla hangsúlyozta, hogy a kapacitások rendelkezésre állnak a felsőoktatásban ahhoz, hogy a jelentkezőket be tudják fogadni.

A pótfelvételiről elmondta: pénteken hirdetik meg, és augusztus 6-ig lehet majd a jelentkezéseket benyújtani. A ponthatárokat augusztus 24-én hirdetik majd ki.

Tehát még be lehet jutni a szeptemberi képzésekre - mondta Stéger Csilla.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 19. 15:00, csütörtök | Belföld

Visit Hungary: elindult a jelentkezés a 33. Virágos Magyarország versenyre

Elindult a 2026-os Virágos Magyarország verseny jelentkezési időszaka.

2026. Március 19. 14:00, csütörtök | Belföld

Kínai beruházás Tatabányán

A Zoomlion kínai nehézgépgyártó 43 milliárd forint értékben építi meg első európai intelligens üzemét Tatabányán, aminek a nyomán nagyjából nyolcszáz új munkahely jön majd létre