Városlista
2026. március 20, péntek - Klaudia, Alexandra

Hírek

2013. Február 06. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Offshore-pénzek: több mint 90 milliárd került haza

Offshore-pénzek: több mint 90 milliárd került haza

Csak a múlt év utolsó heteiben több mint húszmilliárd forintot hívott haza az offshore-adóamnesztia. A külföldről visszacsábított összeg nagysága így meghaladja a kilencvenmilliárd forintot – írja a Magyar Nemzet. A NAV-nál ugyanakkor jelezték, ezek az értékek nem tekinthetők véglegesnek, ugyanis a vagyonokat hazahívó offshore-adóamnesztia december 31-ig élt, azonban elképzelhető, hogy offshore-adó címén január első napjaiban is érkeztek pénzek a költségvetéshez, melyek nagyságáról csak a következő hetekben nyerhető pontos adat.

Valósággal dőltek Magyarországra az addig külföldön fialó honi eredetű összegek. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal arról számolt be, hogy – az eddigi adatok szerint – decemberben megközelítőleg 24 milliárd forint érkezett vissza Magyarországra. Az összeg önmagában sem csekély, a korábbi eredmények tükrében pedig egyenesen nagynak nevezhető. Az adóamnesztia 2011 elején kezdődött, s abban az esztendőben nagyjából 29 milliárd forintot irányítottak haza a vagyontulajdonosok. Az érintettek a múlt év januárja és novembere között további 38 milliárdot legalizáltak, majd ezt követte a decemberi tétel. Így összességében közel 91 milliárd forintot csábított vissza az amnesztialehetőség.

A szóban forgó paragrafusok egyébiránt úgy szóltak: ha valaki hazautalja a külföldről származó vagy offshore cégben, külföldi bankszámlán tartott pénzét, és az összeg után itthon tíz százalék adót fizet, a summa eredetét sem az adóhatóság, sem az igazságszolgáltatás nem firtathatja. A visszahozott 91 milliárd forint után az állam több mint kilencmilliárdos adóbevételhez juthatott. A NAV-nál ugyanakkor jelezték, ezek az értékek sem tekinthetők véglegesnek. A külföldi vagyonukat a magánszemélyek december 31-ig utalhatták át, a pénzintézeteknek pedig nyolc napjuk volt rá, hogy az összegből a tízszázalékos adót levonják, és az államnak továbbítsák.

Címkék: Gazdaság-adózás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld

NAV: félmillióan hagyják bent a kedvezményt

2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld

Választás 2026 - Nézőpont: enyhén erősödik a Fidesz, nő a tábor aktivitása

A március 15-ei rendezvények után készült kutatás szerint a Fidesz-tábor aktivitása emelkedett, ezért a kormánypárt előnye enyhén növekedett a Tisza Párttal szemben - közölte a Nézőpont Intézet a Facebook-oldalán csütörtökön.

2026. Március 20. 06:50, péntek | Belföld

Gulyás Gergely megfontolná, hogy Magyarország katonai segítséget nyújtson, ha Trump kéri

Magyarország megfontolná, hogy eleget tegyen egy Trumptól érkező katonai segítségkérésnek – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter egy sajtónyilatkozatban.

2026. Március 19. 15:00, csütörtök | Belföld

Visit Hungary: elindult a jelentkezés a 33. Virágos Magyarország versenyre

Elindult a 2026-os Virágos Magyarország verseny jelentkezési időszaka.