Városlista
2026. április 7, kedd - Herman

Hírek

2012. Szeptember 26. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Prosztatarák elleni vakcinát tesztelnek

Prosztatarák elleni vakcinát tesztelnek

Egy prosztatarák elleni vakcina klinikai tesztjének második fázisát fejezték be nemrég kubai kutatók. Ranfis Rodriguez urológus azt nyilatkozta, hogy az összese 56 páciens állapota jelentősen javult a vakcina hatására - számol be a Daily Pioneer.

A pácienseknél a vakcina hatására csökkent a prosztatatumorra jellemző antigének szintje, miközben tesztoszteron nem vagy csak alig termelődött náluk - mondta Rodriguez, a Camaguey városában lévő Biotechnológiai és Genetikai Mérnökségi Központban dolgozó kutatócsoportot vezetője.

A Heber Provac nevű vakcinát előrehaladott állapotú prosztatarákos betegeknél alkalmazták a hormonszint süllyedésének elérése érdekében, még mielőtt sugár- vagy kemoterápiát kaptak volna.

Jeus Junco, a központ egy másik szakértője hozzátette: a 3-as és 4-es fázisú rosszindulatú tumoroknál a vakcina ugyanolyan hatékony vagy még hatékonyabb, mint a standard kezelések.

A továbbiakban a kubai kutatók a vakcina más szerekkel való kölcsönhatását fogják tanulmányozni, és összehasonlító elemzéseket végeznek az új terápia és a meglévő kezelések eredményességéről.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Rogán szerint ilyen válságos időkben nem szabad kormányt váltani

Nem szabad kockáztatni, és nem szabad egy ilyen válsághelyzetben rábízni az országot olyanokra, akik veszélyes döntéseket tudnak hozni - hangsúlyozta a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter vasárnap a Hír TV-n.

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a Magyar Honvédség képes és készen áll, hogy megvédje a gázvezetéket

A Magyar Honvédség képes és készen áll arra, hogy megvédje a gázvezetéket - írta a honvédelmi miniszter húsvéthétfőn közösségi oldalán, a vasárnapi Török Áramlat elleni szabotázsakcióra reagálva.

2026. Április 07. 09:00, kedd | Belföld

Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten az amerikai alelnök látogatása idején

Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten.