Városlista
2025. augusztus 4, hétfő - Domonkos

Hírek

2012. Május 20. 07:05, vasárnap | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Pusztított a hideg a dinnyeültetvényeken

Pusztított a hideg a dinnyeültetvényeken

Kárt tett az eddigi, nagyrészt hűvös időjárás a kelet-magyarországi dinnyeültetvényekben, ahol a növénytövek 15-30 százaléka pusztult ki – mondta Für László...

A térség egyik legnagyobb dinnyetermelői integrátorának és exportőrének, a nyíregyházi Rádium Kft.-nek az ügyvezetője pénteken az MTI-nek.

A zöldség-gyümölcs nagykereskedelemmel foglalkozó cég vezetője elmondta: a korábban kiültetett dinnyét Békés, Jász-Nagykun-Szolnok és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében az április 10-i fagy is károsította, mostanában pedig a 14 Celsius-fok alatti hőmérsékletű, a növény szempontjából hidegnek számító talaj rontja a növény gyökérzetét.

Hozzátette: a három megye együttesen mintegy 300 hektáros dinnyeföldjén ott kisebb mértékű a kár, ahol eleve készültek a termelők az esetlegesen kedvezőtlenül alakuló időjárás kivédésére, és tökalanyra oltott palántákat ültettek.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 04. 07:54, hétfő | Belföld

Zömében napos és egyre melegebb idő várható a héten

A hét elején még több helyen lehet felhős az idő, később aztán napos és egyre melegebb időre számíthatunk - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

2025. Augusztus 04. 07:53, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország legnagyobb autógyárát hozza létre a Mercedes

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj helyszínén bejelentette: Magyarország legnagyobb autógyárát hozza létre a Mercedes.

2025. Augusztus 03. 08:56, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: nem vállalom azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért

Azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért, nem szeretném vállalni, és nem is fogom – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Esztergomban az MCC Feszten.

2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld

Duna House: az Otthon Start program megmozgatja az ingatlan- és hitelpiacot is

A nyári hónapokra jellemző, visszafogottabb aktivitással telt a július a hazai ingatlanpiacon, az Otthon Start program hatása viszont gyorsan meglátszott az érdeklődések növekedésében - közölte a Duna House pénteken.