Városlista
2025. október 27, hétfő - Szabina

Hírek

2016. Szeptember 26. 07:24, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Rengeteg baleset történt a hétvégén, heten haltak meg

Rengeteg baleset történt a hétvégén, heten haltak meg

Öt balesetben hét ember vesztette életét az ország közútjain a hétvégén - közölte a rendőrség hétfőn hajnalban az MTI-vel.

Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálatának közleménye szerint az elmúlt 72 órában a rendőrök 141 személyi sérüléses közúti közlekedési baleset helyszínén intézkedtek. A halálos kimenetelű balesetek mellett 44 súlyos, 92 könnyű sérüléssel végződött.

A hétvége folyamán 475 embert - közülük több mint százat az ellenük érvényben lévő körözés alapján - fogtak el a rendőrök, 300 embert bűncselekmény elkövetésén értek tetten. A három nap alatt összesen 546 embert - köztük 219-et bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt, további 51-et ittas vezetés gyanúja miatt - állítottak elő a rendőrök - írta az ORFK.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 27. 07:48, hétfő | Belföld

Orbán Viktort fogadja XIV. Leó pápa

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes társaságában látogatást tesz a Vatikánvárosi Államban és Rómában, az Olasz Köztársaságban - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály

2025. Október 27. 07:46, hétfő | Belföld

Bakondi György szerint nő a migrációs nyomás

Nő a migrációs nyomás, tavaly ilyenkor az elfogott határsértők száma meghaladta a 9300-at, idén pedig 11 400 határsértőt fogtak el a hatóságok a magyar határon

2025. Október 27. 07:45, hétfő | Belföld

Folytatódik a változékony időjárás a héten is

2025. Október 26. 07:54, vasárnap | Belföld

Országjárásra indulnak a Digitális Polgári Körök

A Digitális Polgári Körökben már több mint 90 000-en vagyunk, közülük tízezrek csatlakoztak hozzánk a Békemeneten.