Városlista
2025. augusztus 17, vasárnap - Jácint

Hírek

2023. Július 05. 09:21, szerda | Belföld
Forrás: NAV

Saját maga nyomtatta a márkajelzéseket az egyszerű pólókra egy hipermarket kis üzlete

Saját maga nyomtatta a márkajelzéseket az egyszerű pólókra egy hipermarket kis üzlete

Egy hipermarket egyik üzletében készültek azok a „márkás” pólók, amik felkeltették a NAV figyelmét. A szitamintás ruhákra helyben kerültek közismert védjegyek, amelyeket csak azok jogtulajdonosának engedélyével lehet használni.

A jogvédett márkák feltételezett utánzatainak ügyében a NAV munkatársai vizsgálatot indítottak. Az üzlet pénztárgépének azonosító száma szolgált kiindulópontként az elemzéshez, aminek első lépése a cég azonosítása volt, majd a hozzá kapcsolódó információik vizsgálata következett. A NAV-hoz befutó adatok olyan kockázatot mutattak, ami miatt indokolt volt a helyszíni ellenőrzés. Az online számlaadatokból ugyanis kiderült, hogy a vállalkozás nem szerzett be eredeti, márkás termékeket, FB-profilján viszont igen széles a kínálat. A NAV azt is ellenőrizte, hogy szabályszerűen alkalmazzák-e a bolti eladókat, akiknek a bejelentése, mint azt az adatok igazolták, megfelelt a cég feltérképezett működésének, az üzletek nyitvatartási időtartamának.

A helyszíni ellenőrzéskor beigazolódott, hogy valóban zugnyomással termelték a márkás ruhák utánzatait, amivel több alkalommal sértettek iparjogvédelmi, és szerzői vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogokat. A pénzügyőrök a hamisítványokat lefoglalták, és szabálysértési eljárást kezdeményeztek. A NAV 140 ezer forint pénzbírságot szabott ki, és elrendelte a több mint 370 ezer forint értékű póló és a nyomóminták elkobzását. Azóta a bírság teljes összegét határidőben befizette a cég az államkasszába.

Címkék: hamis ruha, NAV

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld

Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő

Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.

2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld

Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ

A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.

2025. Augusztus 16. 09:04, szombat | Belföld

Keleti Pályaudvar - Késnek a vonatok

Biztosítóberendezési hiba lassítja a vonatok fogadását és indulását a budapesti Keleti pályaudvarnál - közölte a Mávinform péntek délután a honlapján.

2025. Augusztus 15. 08:03, péntek | Belföld

Áder János: felül kell emelkedni azon, ami szétválaszt