Hírek
2013. Április 23. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: mno.hu
Sportos kupé-crossoverrel álmodik a Volkswagen

A Range Rover Evoque napjaink keresett prémium hobbiterepjárója, ám hamarosan újabb riválist kap, mégpedig egyenesen Wolfsburgból. A manapság divatos szegmenst a CrossBlue tanulmánnyal célozza meg a VW, hogy még tovább bővítse népes modellpalettáját.
A koncepcióautó fotói nemrégiben szivárogtak ki a világhálóra, nem kis reakciót kiváltva az autós médiából. A sportos sziluett, a kupésított crossover stílus vagány, mokány összképet eredményez, amihez persze elengedhetetlenek az olyan részletek, mint a markáns frontrész LED-es fényszórói, az autó oldalán végigfutó éles karaktervonal, vagy éppen az eleganciát sugalló hátsó traktus.
Természetesen az ilyenkor szokásos trükkök ezúttal is nyomon követhetőek, a műanyag betétek úgyanúgy kötelező részei a csomagnak, ahogy a matt alumíniumbetétek vagy a duplán kivezetett kipufogócsövek a hátsó lökhárítóba integrálva. Az utastér már visszafogottabb formavilágot képvisel a lapos felületekkel és az éles szögekkel, s a katonás rend ugyanúgy jellemzi a komplett műszerfalat, mint a márka többi modelljének esetében. A műszercsoport a jelenleg uralkodó trendek szerint teljesen digitális, a multimédiás rendszert pedig hátsó szórakoztató egység egészíti ki. Miközben a külső és belső esetében ugyancsak józanabb felhozatalra számíthatunk a szériára megérett modell esetében, a lemezek alatt sem csupán a koncepció hibrid hajtáslánca rejtőzik majd.
A tanulmány orra a németek turbóval feltöltött V6-osát rejti, amelynek segítségére két elektromotor siet, hogy végül 415 lóerős összteljesítményről beszélhessünk. Mindezek tükrében az 5,9 szekundumos 0–100-as gyorsulás már kiemelkedő értéknek számít, a hibrid hajtáslánccal pedig a gyártó szerint 3 literes étvágy is kiautózható a 33 kilométer megtételére képes elektromos rendszernek köszönhetően.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 04. 07:54, hétfő | Belföld
Zömében napos és egyre melegebb idő várható a héten
A hét elején még több helyen lehet felhős az idő, később aztán napos és egyre melegebb időre számíthatunk - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2025. Augusztus 04. 07:53, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország legnagyobb autógyárát hozza létre a Mercedes
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj helyszínén bejelentette: Magyarország legnagyobb autógyárát hozza létre a Mercedes.
2025. Augusztus 03. 08:56, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: nem vállalom azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért
Azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért, nem szeretném vállalni, és nem is fogom – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Esztergomban az MCC Feszten.
2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld
Duna House: az Otthon Start program megmozgatja az ingatlan- és hitelpiacot is
A nyári hónapokra jellemző, visszafogottabb aktivitással telt a július a hazai ingatlanpiacon, az Otthon Start program hatása viszont gyorsan meglátszott az érdeklődések növekedésében - közölte a Duna House pénteken.