Városlista
2026. június 18, csütörtök - Levente

Hírek

2019. December 05. 06:36, csütörtök | Belföld
Forrás: infováros

Százmillió forintnyi kokainnal bukott le egy férfi Röszkén - VIDEÓ

Százmillió forintnyi kokainnal bukott le egy férfi Röszkén - VIDEÓ

Lebukott a röszkei határon a minap egy észak-macedón drogfutár, aki Svájcból akart kábítószert csempészni hazájába.

Kábítószer-birtoklás megalapozott gyanúja miatt rendelt el nyomozást egy 27 éves észak-macedón állampolgárral szemben a rendőrség. A férfi barátnőjével és annak édesanyjával jelentkezett kilépésre Magyarországról a röszkei határátkelőhelyen hétfőn délután. A rendőr kérdéseire a férfi idegesen és zavartan válaszolt, ezért fokozott ellenőrzésre félreállították a járművet – közölte a rendőrség honlapján.

A kocsi jobb első kereke felett a karosszérián az egyenruhások átalakítás jeleit találták, ezért a pénzügyőrökkel megbontották, ami alatt egy zsugorfóliázott – fehér port tartalmazó – téglát találtak. A helyszínen elvégzett gyorsteszt szerint a talált anyag kokain. A rendőrök a kocsi jobb, illetve a bal első kerék feletti rejtekhelyeken további négy kábítószergyanús anyagot tartalmazó téglát találtak.

A több mint 5 kilogramm súlyú fehér port a rendőrök lefoglalták. A kirendelt vegyészszakértő elsődleges véleménye szerint a lefoglalt anyag kokain. A kábítószer feketepiaci értéke körülbelül 100 millió forint.

A rendőrök az autóban utasként tartózkodó barátnőt, valamint az édesanyját – aki az autót vezette – tanúként hallgatták ki. A jármű tulajdonosát, a 27 éves észak-macedón férfit elfogták, majd jelentős mennyiségre elkövetett kábítószer birtoklása bűntett megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki. Vallomásában elmondta, hogy nincs jogosítványa, ezért kérte meg barátnője anyukáját, hogy rokonlátogatás ürügyén elvitesse vele magát Svájcba, ahol a drogot ő rejtette el az autóban, arról a két nő nem tudott.

A férfit a rendőrök őrizetbe vették, majd előterjesztést tettek letartóztatására.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 17. 16:00, szerda | Belföld

Uniós biztos: mióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén

Amióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén -

2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld

Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését

Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.

2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld

OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét

Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.

2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet

A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.