Városlista
2026. április 25, szombat - Márk

Hírek

2013. Április 04. 05:00, csütörtök | Kék hírek
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Szigorúbban büntetnék a katasztrófák fosztogatóit

Szigorúbban büntetnék a katasztrófák fosztogatóit

Benyújtotta szerdán az Országgyűlésnek a büntető törvénykönyv (Btk.) módosítására vonatkozó javaslatát a Fidesz annak érdekében, hogy a jövőben szigorúbban lehessen szankcionálni azokat, akik katasztrófák helyszínén vagy vészhelyzetben lopnak.

Kocsis Máté, a Fidesz kommunikációs igazgatója, a parlament rendészeti bizottságának elnöke frakciótársával, Gulyás Gergellyel közösen terjesztette indítványát a Ház elé. Tervük szerint a Btk.-módosítás legkésőbb május 1-jén lépne hatályba, így akár már a tavaszi időszak árvízvédelmével kapcsolatosan is alkalmazni lehetne.

Kocsis Máté a javaslatot budapesti sajtótájékoztatóján azzal magyarázta, hogy vannak, akiknek még katasztrófahelyzetben is azon jár az eszük, hogyan tudnának lopni. Az elmúlt időszakban is voltak olyan helyek az országban, ahol tolvajok nehezítették a hóhelyzet utáni helyreállítás vagy az ár- és belvízvédelem munkálatait. A Közép-Tisza vidékén például a zsilipekről vitték el az alkatrészeket - hozta fel példaként.

Mindezek miatt a jövőben vétség helyett bűncselekmény lesz a katasztrófa- vagy vészhelyzet, illetve természeti csapás helyszínén elkövetett lopás, így az ilyen tolvajoknak - a javaslat szerint - minimum három, maximum tíz év börtönbüntetés járhat majd - részletezte a fideszes politikus, aki szerint ez kellően elrettentő szankció lesz.Kérdésre megjegyezte, az új szabályozás a köz- és a magántulajdonra egyaránt vonatkozik majd.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 23. 14:00, csütörtök | Kék hírek

Hazahozták a Mexikóban elfogott magyar drogbárót

Hazahozták a Mexikóban elfogott magyar drogbárót, aki már meg is kezdte börtönbüntetését - közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) szerdán a police.hu oldalon.

2026. Április 17. 14:00, péntek | Kék hírek

Őrizetbe vették Halásztelek polgármesterét

Őrizetbe vették Halásztelek polgármesterét - közölte Központi Nyomozó Főügyészség csütörtökön közleményben az MTI-vel.

2026. Április 16. 10:00, csütörtök | Kék hírek

Második világháborús légvédelmi repeszlőszerek kerültek elő Lepsényben

Második világháborús magyar légvédelmi repeszlőszerek és hozzájuk tartozó hüvelyek kerültek elő a Fejér vármegyei Lepsényben - közölte a Magyar Honvédség 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred a Facebook-oldalán szerdán.

2026. Április 14. 14:00, kedd | Kék hírek

A bíróság letartóztatta a Váci úti tragikus baleset okozásával gyanúsított férfit

A Budai Központi Kerületi Bíróság egy hónapra elrendelte a Váci úti tragikus baleset okozásával gyanúsított férfi letartóztatását - tájékoztatta a Fővárosi Törvényszék hétfőn az MTI-t.