Hírek
2017. Július 05. 09:20, szerda |
				Külföld				
Forrás: mti - fotó: illusztráció
				
				Terroristák lophattak egy állami fegyverraktárból Portugáliában
				A portugál hatóságok nemzetközi terroristákat és fegyvercsempészeket gyanítanak egy állami fegyverraktárból \"nagyon hozzáértően\" elkövetett múlt heti lopás hátterében - közölte a portugál főügyész hivatala kedden.
	A hatóság szerint ezek a feltételezések a nyomozás kiterjesztésére sarkallták az ügyészséget, amely kézigránátok, 9 milliméteres lőszerek és feltehetően egyéb fegyverek eltűnését vizsgálja a létesítményből.
	
	A portugál hadsereg eddig nem tette közzé a Lisszabontól 100 kilométerre északra fekvő Tancos légitámaszpontról múlt szerdán eltűnt harci eszközök teljes listáját.
	
	Azeredo Lopes nemzetvédelmi miniszter akkor úgy nyilatkozott, hogy a lopást "nagyon hozzáértően" követték el. Úgy tudni, a bűnözők rést vágtak a támaszpontot körülvevő kerítésen. A tárcavezető hozzátette: a lopásról értesítették Portugália európai uniós és NATO-partnereit is.
	
	Az ügyben vizsgálatot folytató ügyészt a rendőrség, a katonai rendészet nyomozói és az állami terrorelhárítási egység támogatja munkájában - derült ki a főügyész hivatalának közléséből.
	
	A hatóságok a folyamatban lévő nyomozás titkosságát előíró törvényekre hivatkozva egyéb részletet nem kívánnak közzétenni az ügyről.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 04. 07:46, kedd | Külföld
Ukrajnai háború - Donald Trump továbbra sem tervezi, hogy Tomahawk-rakétákat bocsásson Ukrajna rendelkezésére
Donald Trump továbbra sem tervezi, hogy nagy hatótávolságú Tomahawk-rakétákat bocsásson Ukrajna rendelkezésére.
2025. November 03. 07:17, hétfő | Külföld
A Pentagon előkészületeket tesz katonai beavatkozásra Nigériában az afrikai ország keresztény közösségének védelmében
Az amerikai hadügyminisztérium előkészületeket tesz katonai beavatkozásra Nigériában az afrikai ország keresztény közösségének védelmében
