Városlista
2026. január 2, péntek - Ábel

Hírek

2011. Szeptember 26. 14:21, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress

Több milliárd forint hozampénz parkol a Postán

Több milliárd forint hozampénz parkol a Postán

Több mint 80 ezer volt magánnyugdíjpénztár-tag 2,7 milliárd forintnyi reálhozamát nem tudta kikézbesíteni a Magyar Posta.

Hibás volt a pénztárnak megadott cím, vagy a címzett az értesítés ellenére nem vette át az összeget – írja a Világgazdaság.

Az érintettek egy a múlt héten megjelent kormányrendelet szerint november végéig kaptak haladékot, hogy kérjék a pénztáruktól az újbóli utalást. A jogszabály rendezi a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének állásfoglalása, valamint a jogszabályok közötti ellentmondást is. Előbbi szerint azok a pénztártagok, akiknek hibás volt a címe vagy a bankszámlaszáma, kaphassanak még egy esélyt, a korábbi jogszabály azonban ezt nem engedte meg. Sőt kimondta: ha valakinek nem tudta a posta kézbesíteni a pénzét, annak a reálhozamát át kell utalni a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alap számára. A posta szerint sokan jártak így. Aki november végéig nem kéri a pénztárától a reálhozam újbóli kikézbesítését, vagy kéri, de nem veszi át, annak a pénze végleg az államhoz kerül.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 02. 10:14, péntek | Belföld

Változékony idő várható az új év első hétvégéjén

2026. Január 02. 10:12, péntek | Belföld

NAV: elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok

Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-t.

2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki: