Hírek
2017. Szeptember 29. 13:44, péntek |
Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Több mint 100 millió dollárt hamisítottak Miskolcon
Pénzhamisítókat ítélt el a Miskolci Törvényszék pénteken, a két férfi amerikai dollárt és ukrán hrivnyát másolt, az elsőrendű vádlottra 4 év 8 hónap, míg társára 4 év 2 hónap börtönbüntetést szabtak ki nem jogerősen.
A bíróság tájékoztatása szerint az elsőrendű vádlottat 2015-ben ismeretlen személyek azzal bízták meg, hogy 20-as címletű dollár bankjegyeket, valamint 200-as címletű ukrán hrivnyát készítsen, hogy azokat Ukrajnában hozzák forgalomba.
A hamis bankjegyek készítéséhez szükséges eszközöket beszerezték, a grafikai és digitális háttéranyagot elkészítették, próbanyomatokat készítettek. A hamis bankjegyek az azokat nem ismerőknek megtévesztőek lehettek volna a forgalomba kerülésük esetén.
A vádlottak csaknem 127 millió forint étékű dollárt és 36 millió forint értékű hrivnyát hamisítottak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 17. 16:00, szerda | Belföld
Uniós biztos: mióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén
Amióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén -
2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld
Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését
Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.
2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét
Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.
2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet
A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.
