Városlista
2026. augusztus 2, vasárnap - Lehel

Hírek

2011. Augusztus 19. 07:17, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Tömeges szabálytalanságok a földnyilvántartásban - eddig 60 ezer szerződést néztek át

Tömeges szabálytalanságok a földnyilvántartásban - eddig 60 ezer szerződést néztek át

Szántó helyett néha útra, csatorna helyett erdőre bukkantak az állami földek helyszíni ellenőrzésein a Nemzeti Földalap munkatársai azon a nagyszabású vizsgálatsorozaton, amelyet nemrég tartottak.

Farkas Imre, a Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára elmondta: az állami földek nyilvántartásában a szakértők eddig 60 ezer szerződést néztek át, és a legkülönfélébb szabálytalanságokat tárták fel. A földszerződéseket felülvizsgálják.

Farkas Imre, a Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára elmondta: több mint 25 ezer ingatlan nem is szerepel a Nemzeti Földalap vagyonnyilvántartásában.

A földalap képviselői a formálódó új birtokpolitikájával kapcsolatban azt mondták: a Nemzeti Földalap októberig 65 ezer hektárnyi állami földre kötne bérleti szerződést pályázatokon keresztül. A Magyar Rádió megtudta, hogy a földalapnál felülvizsgálják az előző kormányzati ciklus alatt kötött földszerződéseket is, a vizsgálatokat pedig 1014-ig bizonyosan le is zárják.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: föld

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 31. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld

Hőség - Gajdos László: érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén a takarékossági felhívás nyomán

Érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén, ezen belül is Pismány városrészben az önkéntes víztakarékosságra felszólító felhívás nyomán, ugyanakkor továbbra is érvényben marad a harmadfokú vízhasználati korlátozás

2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld

Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten

Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.

2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld

Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak

A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.