Hírek
2022. Május 27. 18:05, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Továbbra is bőséges a kínálat szamócából
Továbbra is bőséges a kínálat szamócából, május végén már a szabadföldi termés is nagy mennyiségben jut el a fogyasztókhoz - olvasható a FruitVeb honlapján csütörtökön közzétett összefoglalóban.
A fólia alatt termesztett szamócából a tavaszi hideg miatt jóval kevesebb termett, de az összmennyiség nem csappant meg az új termelőknek köszönhetően. A járvány idején ugyanis a szamóca meglepően jól jövedelmezett, ezért sokan kezdtek el foglalkozni vele - emlékeztettek. Termelői szempontból 2022 már nem alakult olyan jól, a termelési költségek ugyanis magasak, a nagybani árak viszont nem nőttek, az értékesítést a külföldi áru szintén nehezíti. A nagykereskedelmi árak minőségtől függően 1000 és 1400 forint között változnak.
A magyar termelők korábban azt remélték, hogy az import szamóca lassan eltűnik a belföldi piacról, mivel Görögországban és Spanyolországban a nyárias idővel rendszerint vége a betakarításnak. Ma már viszont melegtűrő fajtákat is termesztenek, így még mindig akad külföldi szamóca a kínálatban, ráadásul Romániában olyan nagy a túlkínálat, hogy az eladhatatlan áruból Magyarországra is jut. A közlemény szerint a kedvezőtlen tapasztalatok miatt jövőre várhatóan kisebb lesz a belföldi szamócatermés.
A FruitVeb korábban már felhívta a figyelmet arra, hogy a túlkínálat más országokban is gondot okoz a gazdáknak. Lengyelországban azért aggódnak, mert nem gazdaságos a termelés az alacsony, a magyarországihoz hasonló árak miatt. A háború miatt ráadásul a görög szállítmányok is Közép- és Nyugat-Európában keresnek új célpontokat. Németországban, Franciaországban, és a Benelux-államokban a gyenge keresletre panaszkodnak. Az értékesítők tapasztalatai szerint a vásárlóerő az áremelkedések miatt érezhetően csökken, ami elsősorban a nem létfontosságú termékek forgalmát csökkenti, így a szamóca piacát is - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 31. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Gajdos László: érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén a takarékossági felhívás nyomán
Érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén, ezen belül is Pismány városrészben az önkéntes víztakarékosságra felszólító felhívás nyomán, ugyanakkor továbbra is érvényben marad a harmadfokú vízhasználati korlátozás
2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten
Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.
2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld
Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak
A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.

