Hírek
2012. Augusztus 02. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Valóban olcsóbb az S-es méretű tojás?

Kötelező feltüntetni a darabár mellett az egy kilóra vetített egységárat is a tojás esetében. Az augusztus 1-jétől érvénybe lépő rendelet nemcsak a vásárlók, hanem a kereskedők egy részét is meglepte. A kilóra vetített árat azért vezették be, hogy a kisméretű tojásokkal ne lehessen becsapni a vevőket - olvasható a hirado.hu-n.
A változásért a Baromfi Termék Tanács lobbizott azért, hogy a kis méretű S-es tojásokkal ne lehessen becsapni a vásárlásokat - mondta Molnár Györgyi, a szakmaközi szervezet titkára a Kossuth Rádió Hajnaltáj című műsorában. A szakember hozzátette, a magyarországi árakat nézve azt tapasztalták, hogy óriási különbségek adódtak a tojásárak között, ha azokat kilóra vetítették. Elsősorban a S-es és a kevert méretű tojások esetében látták azt, hogy a darabra olcsóbb kisebb áru, súlyra átszámolva drágább, mint a normál vagy a nagyobb tojások. A vizsgálatok kapcsán a Baromfi Termék Tanács munkatársa hozzátette, úgy érezték, a vásárló nem látja tisztán, hogy ha a kis méretű tojást veszi olcsón, akkor valóban olcsó tojást kap-e.
A Kossuth Rádió által megkérdezett kereskedők egyelőre szkeptikusak a friss jogszabály életszerűségét illetőleg, sőt, többségük nem is értesült a változásról. Az egyik árus szerint a rendelettől alapvetően nem változik meg a piacok élete, azt mondta, az újítás előtt is voltak kötözködő vevők és ezután is lesznek. A nyilatkozó vásárlók véleménye megoszlott, többen szintén furcsállották, hogy mostantól kilóra kell mérni a tojást, egy asszony szerint ez egyszerűen „hülyeség”, egy másik szerint azonban jó az új rendelkezés, mert valóban csalóka lehet a darabár. Mutatóba a nagyok vannak kitéve, de aztán aprókat dobozol neki az árus – tette hozzá.
A kis méretű, S-es tojás értékesítése gyakorlatilag csak Magyarországon létezik, a legtöbb európai államban ekkorát nem kínálnak a kereskedők a piacokon, illetve boltokban – mondta Végh László, a Tojásszövetség elnöke, aki maga is tojótyúkok tartásával foglalkozik. A szakmai szervezet vezetője hangsúlyozta, az S-es tojás a kontinensen ipari minőségnek felel meg, így nem kerül a polcokra, hanem tojásport és lét csinálnak belőle. Magyarországon azonban héjas tojásként kerülnek a kiskereskedelembe, az áruházak vevőcsalogatónak használják.
Végh László szerint, ha három-négy normál méretű, M-es, L-es tojásból csinál valaki rántottát vagy tükörtojást „azért az más”, mintha ugyanennyi S-es tojásból tenné ugyanezt. A Tojásszövetség elnöke úgy becsülte, a kis méretűből akár hat-hét darab is kell ugyanolyan ételadaghoz.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 01. 07:52, hétfő | Belföld
Startol az Otthon Start program
Albérletből saját otthonba, \"pár óra és startolunk\" - írta Panyi Miklós, a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára a Facebook-oldalán vasárnap az Otthon Start programról szóló bejegyzésében.
2025. Augusztus 31. 08:34, vasárnap | Belföld
ÉKM: fontos szakaszához érkezett a déli körvasút építése
2025. Augusztus 31. 08:33, vasárnap | Belföld
MÁV: az utószezonban is sűrűbben indulnak a vonatok a Balaton felé
2025. Augusztus 30. 09:18, szombat | Belföld
Megkezdődik az Adaptive Hussars 2025 gyakorlat
Hétfőn megkezdődik az Adaptive Hussars 2025 (ADHU 25) nagyszabású országvédelmi gyakorlat, amely a rendszerváltás óta a Magyar Honvédség legnagyobb, legfontosabb és legkomplexebb művelete