Hírek
2011. Szeptember 07. 07:17, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Visszahelyezték a terminál elé a rendelt taxik beszállópontját a Liszt Ferenc repülőtéren

A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) visszahelyezte a Liszt Ferenc repülőtéren a rendelt taxik beszállópontjait a parkolóból a terminálok elé - közölte a BKK kedden az MTI-vel.
A lépésre a repteret üzemeltető Budapest Airport (BA), a BKK és a taxis szervezetek egyeztetése után kerülhetett sor a taxisok és az utasok észrevételei nyomán.
Szerda hajnaltól az előrendelt taxik a beszállópontokon öt percnél tovább nem tartózkodnak, a gépkocsivezetők a járműveiket nem hagyják el, más járművek részére fenntartott parkolóhelyekre nem állnak be, illegális kereskedelmi tevékenységet a repülőtér területén nem folytatnak. A közeljövőben bevezetnek egy informatikai rendszert, amely az ott található átmeneti parkoló és a közúti előtéren található beszállópontok közötti szabályozott taxiközlekedést biztosítja. A rendszer lényege, hogy csak a ténylegesen reptéri utasok által előrendelt taxik juthassanak be a repülőtér előterébe, és ott ne lehessen illegális kereskedelmi tevékenységet folytatni. Ennek megvalósulásáig ideiglenesen a Budapest Airport visszaállítja az eredeti állapotot.
A BKK emlékeztetett, hogy a BA korábban a parkolóba helyezte át ezt a területet. A taxis érdekképviseletek 2011. június 8-án autós felvonulással egybekötött demonstrációt tartottak, amelynek során Tarlós István főpolgármesternek petíciót adtak át, ebben a többi között ezt is kérték.
Ezt követően tárgyalások kezdődtek, ennek eredményeként a BA Zrt. vállalta, hogy a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 2-es terminálján az érkezési szint beszállítási pontjait 2011. szeptember 7-én 0 órától megnyitja mindazon taxitársaságok és taxisvállalkozások előtt, amelyek csatlakoztak ahhoz a nyilatkozathoz, melyben vállalták a repülőtér közlekedési rendjének és a repülőtéri rend betartásával kapcsolatban megfogalmazott szabályok betartását.
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja
Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.
2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld
Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat
Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet
2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld
Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány
Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni
2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt
Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta