Városlista
2025. augusztus 7, csütörtök - Ibolya

Hírek

2011. Július 12. 07:49, kedd | Életmód
Forrás: OrientPress

Vízi sportok közben ne fogyasszunk alkoholt!

Vízi sportok közben ne fogyasszunk alkoholt!

A nyári vízparti nyaralás egyik velejárója az alkoholfogyasztás.

A szakértők szerint azonban amennyiben már ittunk valamilyen alkoholos italt, úgy óvakodjunk a vízi sportoktól és az úszástól is. Bódult állapotban ugyanis jelentősen megemelkedhet a halálos balesetek esélye.

Az aktuális adatok szerint a vízparti balesetek majdnem fele alkoholos befolyásoltság alatt történik, a szakemberek ezért fokozott óvatosságra intik azokat, akik idén nyáron víz közelében töltik szabadidejüket - írja a HealthDay.

Az alkohol ugyanis károsíthatja az emberek ítélőképességét és vakmerőbbé is tesz, így a nyaralók olyan helyzetekbe is belemehetnek, amelyeket józanul biztosan elkerülnének. Ez elsősorban vízi sportok és úszás közben okozhat nagy problémát - állítják a szakemberek.

Úszás közben például rosszul becsülhetjük meg a távolságokat, túlságosan eltávolodhatunk a parttól vagy észrevétlenül kihűlhetünk. A csónakot vagy egyéb vízi járművet vezető embereknek pedig csökken a reakcióidejük, romlik az egyensúlyérzékük, és rosszul mérhetik fel a sebességet, amivel nemcsak saját, hanem mások testi épségét is veszélybe sodorhatják.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: undefined

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 07. 08:01, csütörtök | Életmód

Otthon Centrum: az első fél évben a leggyorsabban a panellakások keltek el

2025. Augusztus 07. 07:57, csütörtök | Életmód

Pénteken kezdődik a RockBalaton Fesztivál Fonyódon

Pénteken kezdődik a háromnapos RockBalaton Fesztivál, amelyet idén új helyszínen, közvetlenül a vízparton, a fonyódi Bélatelepen rendeznek meg.

2025. Augusztus 06. 07:41, szerda | Életmód

Sziget - Jelentősen emelkedik a magyar fesztiválozók száma

Az idei Sziget fesztiválon a bérletesek és a napijeggyel érkezők között is jelentősen magasabb lesz a magyar látogatók száma. Külföldről Hollandiából jönnek a legtöbben, miközben a környező országok felzárkóztak

2025. Augusztus 06. 07:35, szerda | Életmód

Újraindul a Balaton kotrása

Kormányhatározat jelent meg arról, hogy másfél milliárd forintos keretösszegből újraindulhat a Balaton átfogó fenntarthatósági programja; a tó kotrását október végéig el kell kezdeni