Hírek
2011. Augusztus 31. 07:13, szerda |
Külföld
Forrás: OrientPress
Vonakodnak az euró bevezetésétől a csehek
Egyre szkeptikusabbak a cseh politikusok az euró övezethez történő csatlakozással kapcsolatban. A cseh miniszterelnök, Petr Necas ismét kifejtette, hogy monetáris unióhoz kívánnak csatlakozni és nem adósság unióhoz.
Emellett, amennyiben belépne Csehország a monetáris unióba, úgy elvesztenék az önálló jegybanki politikának a lehetőségét, ami az árfolyam alakulásán és az exporton keresztül negatív hatással lehetne a cseh gazdaságra-írták az Equilor elemzői. Továbbra is kérdéses tehát, hogy Közép-Kelet-Európa fiskális szempontból egyik legstabilabb országa mikor vezeti be az eurót, mint hivatalos fizetőeszközt.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 15. 08:40, szombat | Külföld
Ukrajnai háború - Ukrán elnök: Oroszország Cirkon hiperszonikus rakétával mért csapást Ukrajnára
Oroszország mintegy 430 drónt és 18 rakétát indított Ukrajna ellen, a támadás fő iránya Kijev volt; ezen felül péntek reggel az oroszok Cirkon hiperszonikus rakétát vetetek be Szumi megye ellen
2025. November 15. 08:35, szombat | Külföld
A lengyel elnök újraaktiválná a V4 csoportot
2025. November 14. 07:31, péntek | Külföld
Ukrán miniszterelnök: a korrupciós botrány miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában
Az energetikai szektorban leleplezett korrupciós ügy miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában - jelentette be Julija Szviridenko miniszterelnök csütörtökön a Telegramon.
2025. November 13. 07:27, csütörtök | Külföld
Újraindulhat az amerikai kormányzat működése, a Kongresszus elfogadta az átmeneti költségvetést
Az amerikai Kongresszus alsóháza elfogadta a szövetségi intézmények finanszírozásáról szóló, így a kormányzati működés újraindulását lehetővé tevő átmeneti költségvetési törvényt szerdán.
