Városlista
2025. november 9, vasárnap - Tivadar

Hírek

2012. Február 01. 10:23, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Zavar lehet a balesetiadó-behajtással

Zavar lehet a balesetiadó-behajtással

Noha tavaly év végén a parlament megszavazta a baleseti adó bevezetését, a behajtás pontos módjáról akkor még nem rendelkeztek.

Pedig ez korántsem elhanyagolható részlet. Annyi biztos, hogy a biztosítóknak kell leróniuk ezt a kötelezettséget az állam felé minden kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást kötött ügyfelük után, de ennek lebonyolítása tartogathat meglepetéseket a gyakorlatban” – ezt mondta a Magyar Hírlapnak Vass Gábor, a PBA Biztosítási Alkusz Kft. ügyvezetője.

A társaság szerint a legnagyobb veszély az, hogy az ügyfelek figyelmét mindez elkerüli, miután ugyanahhoz a kocsihoz több sárga csekk is érkezhet, és sokan nincsenek tisztában vele, hogy min¬det be kell fizetniük. „Vannak biztosítók, amelyeknél azt a tájékoztatást kaptuk, hogy nem tudják egy csekken kezelni a biztosítást és a baleseti adót, így külön-külön adnak ki majd erről csekket negyedévente. Az évközi évfordulósok pedig időszaktól eltérően kaphatnak egy nem várt számlát a 2012-re eső törtidőszak utáni adóról. Ez a veszély fenyegeti leginkább az embereket, hiszen a magyarok jelentős része még mindig sárga csekken fizet, s nem használ netbankot, mobilbankot vagy automatizált megbízásokat. Mindazonáltal az sincs teljesen biztonságban, aki ez utóbbi szolgáltatásokat veszi igénybe a fizetéshez.

Azt is érheti kellemetlen meglepetés, aki nem csekken fizet, hanem csoportos beszedési megbízást tart nyilván bankjánál. „Ha a banknál limitálták, hogy az eddigi negyedéves díj mértékéig történhet csak lehívás, akkor a baleseti adóval megnövelt terhelést a pénzintézet nem fogja engedélyezni. Ez esetben az autó fedezetlenné válhat, amit bizonyára kevesen vesznek észre maguktól a havi bankszámlaegyenlegük részletes böngészésekor” – vélekedett Vass Gábor. Így akár hónapok is eltelhetnek, mire kiderül a hátralék, de előfordulhat, hogy mindezzel egy baleset során kell az autósnak szembesülnie.


OrientPress Hírügynökség

Címkék: balesetiadó

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 09. 09:49, vasárnap | Belföld

Szalay-Bobrovniczky: Washingtonban HIMARS rakéta beszerzéséről is tárgyaltunk

HIMARS rakétatüzérségi eszközök és rakéták beszerzéséről is tárgyalt a Pentagonban Szalay-Bobrovniczky Kristóf

2025. November 08. 08:38, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a rezsicsökkentést sikerült megvédeni, Magyarország teljes szankciómentességet kap

A rezsicsökkentést sikerült megvédeni, a Török Áramlat és a Barátság vezeték esetében Magyarország teljes mentességet kap az orosz energiahordozókra kivetett amerikai szankciók alól

2025. November 08. 08:35, szombat | Belföld

Orbán Viktor: új fejezetet nyitunk a magyar-amerikai kapcsolatokban

Azért vagyunk itt, hogy új fejezetet nyissuk a magyar-amerikai kapcsolatokban - mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Washingtonban, amikor Donald Trump amerikai elnök fogadta a Fehér Házban.

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.